Автомобільні ґрунтовки та наповнювачі: види та призначення
Фарбування автомобіля — процес відповідальний і вимагає знання цілої низки нюансів. Тут важливо не тільки використовувати якісні матеріали, а й розуміти технологію. Автомобільні ґрунти та наповнювачі являють собою категорію продуктів, необхідних для професійного нанесення покриття. Вони виступають фундаментом для подальших шарів фарби. Це можуть бути травлячі ґрунти, порозаповнюючі, адгезійні тощо. Існує кілька різновидів наповнювачів, і кожен з них має унікальні властивості та рекомендації щодо використання. Тільки володіючи цією інформацією, ви зможете якісно нанести ЛФП на кузов свого автомобіля.
Різновиди автомобільних ґрунтів/наповнювачів
Про те, який корисний ефект надають автомобільні ґрунти/наповнювачі, ми поговоримо трохи пізніше, а зараз звернемо увагу на їхню класифікацію. Існує безліч різновидів цієї продукції, але в більшості випадків використовують поділ на наступні типи:
-
антикорозійні;
-
адгезійні;
-
порозаповнюючі;
-
ізоляційні (травлячі ґрунти).
Призначення кожного виду очевидне вже з назви. Якщо ви бачите металеву поверхню, то використовуйте антикорозійне покриття. Для пластиків та інших матеріалів зі слабким зчепленням вибирайте адгезійні ґрунти/наповнювачі. Вони поліпшать взаємодію основи з лакофарбовим покриттям, забезпечать якіснішу фіксацію речовини на поверхні. Порозаповнюючі ґрунтовки наносяться на шпаклівку та служать для вирівнювання деталей кузова. Це однокомпонентні склади, що створюють надійну підкладку для фарби та лаку. Травлячі ґрунти необхідні для ізоляції певних ділянок на поверхні. Це важливо у випадку виявлення несумісності автомобільних покриттів. Шар-ізолятор зробить поєднання матеріалів більш оптимальним.
Що дає застосування травлячих ґрунтів, порозаповнюючих та адгезійних
Ми вже розібралися, для чого необхідні порозаповнюючі, адгезійні та травлячі ґрунти, але що дає їх застосування для фарбування автомобільного кузова в цілому? Корисний ефект від використання наповнювачів дуже великий. Він містить у собі наступні моменти:
-
істотне збільшення адгезії ЛФП і матеріалу основи;
-
усунення наявних дефектів і профілактика їхньої появи у майбутньому;
-
збільшення захищеності кузова від грибка, цвілі, корозії;
-
забезпечення довговічності покриття, його стійкості до зовнішніх негативних впливів.
Деякі ремонтники відмовляються від застосування автомобільних ґрунтів/наповнювачів, прагнучи знизити витрати на фарбування. Але бажаного ефекту не вдається досягнути, оскільки покриття в цьому випадку лягає нерівномірно та виявляється погано підготовленим до експлуатації. На щастя, останнім часом спостерігається збільшення кількості автомобілістів, які усвідомлюють важливість даного етапу підготовки до фарбування. Використовуючи адгезійні, порозаповнюючі та травлячі ґрунти, ви вкладаєте не лише у зовнішній вигляд своєї машини, але й у її експлуатаційні властивості. Якісно нанесене ЛФП захищає кузов і продовжує термін його служби, забезпечуючи комфорт і безпечність їзди.
Щоб правильно підібрати автомобільний ґрунт/наповнювач, слід уважно вивчити стан поверхонь транспортного засобу перед фарбуванням. Для металевих деталей бажано буде нанести антикорозійний склад, навіть якщо сліди іржі ще відсутні, а пластиковим елементам знадобиться адгезійний шар. Порозаповнюючі та травлячі ґрунти актуальні для складніших ділянок.
- Матове покриття – тепер із додатковим натхненнямПоєднуйте практично будь-який матовий колір – за допомогою нової системи Standocryl Matt ClearПовна версія статті